Galeria » „Karuzela na Bielanach - Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego” (UNESCO) - 28.10.2019r.

28 października nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego.  Tegorocznym tematem tego dnia uchwalonym przez UNESCO  było „Budzenie zainteresowania przeszłością poprzez dźwięk i obrazy” . Nasze przedszkole włączyło się w jego obchody poprzez przybliżenie dzieciom atmosfery dawnej Warszawy zapisanej w dokumentach audiowizualnych takich  jak, filmy i piosenki o Warszawie z początku XX wieku. Dzieci miały okazję poznać „stare” piosenki o naszej stolicy, a przedszkolaki z najstarszych grup zaprezentowały młodszym kolegom własne interpretacje wybranych utworów z tamtych lat: „Karuzelę” z filmu „Irena do domu” Marii Koterbskiej, „Jak przygoda to tylko w Warszawie” z filmu „Przygoda na Mariensztacie” oraz piosenkę „Warszawa ja i ty” z filmu „Skarb”.