Afryka Pustynia - Tydzień UNESCO - gr.III

Galeria » Afryka Pustynia - Tydzień UNESCO - gr.III

Afrykańska podróż grupy Jeżyki podczas tygodnia UNESCO miała miejsce na pustyni. Dzieci poznały największą pustynię świata Saharę, która rozciąga się na terenie 11 afrykańskich państw, min. Egiptu, Maroka, Algierii, Tunezji. Jeżyki poznały zwierzęta zamieszkujące ten trudny do życia obszar.   Zdobyły wiadomości na temat mieszkańców pustyni – Beduinów, pustynnych wędrowców. Olbrzymie wrażenie zrobiły na nich niezwykłe miejsca Sahary, czyli piramidy w Gizie (jeden z siedmiu cudów świata) oraz malowidła naskalne znajdujące się w paśmie górskim Tasili Wan Ahdżar, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa. Z ogromnym zaciekawieniem słuchały o przygodach podróżnika Kazimierza Nowaka, który postanowił przemierzyć Afrykę na rowerze, a opisanych przez Łukasza Wierzbickiego w książce „Afryka Kazika”. W czasie projektu dzieci poznały wiele ciekawostek, nowych słów (fenek, faraon, dromader, baktrian) oraz piosenek związanych z Afryką. Powstało też wiele ciekawych prac plastycznych.