Afryka - Warsztaty w Niedźwiadkach - 08.02.2019r.

Galeria » Afryka - Warsztaty w Niedźwiadkach - 08.02.2019r.

W ostatnim dniu ferii w grupie Niedźwiadki odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez Panią Magdalenę Uszyńską - mamę Tosi. Tym razem, pomimo zimowego chłodu, dzieci odbyły fascynującą podróż na daleką afrykańską sawannę. Motywem przewodnim była kultura i sztuka mieszkańców tych terenów - Masajów. Sztuka i rękodzieło Afryki to przede wszystkim biżuteria - bransoletki, kolczyki i naszyjniki, która stanowi nie tylko dekorację, ale ma także znaczenie symboliczne. Świadczy ona o statusie społecznym i majątkowym. Nasze przedszkolaki na początku wykonały kolorowe obręcze na szyję z papierowych talerzyków, a następnie namalowały postaci Masajów. Warsztaty zakończono gorącą sesją zdjęciową w afrykańskim stylu. Efekty można podziwiać na wystawie w holu.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdzie za to cieplutkie spotkanie :)