Akropol ateński - Grecja (UNESCO)- gr.IV Niedżwiadki

Galeria » Akropol ateński - Grecja (UNESCO)- gr.IV Niedżwiadki

W drugim tygodniu ferii zimowych Niedżwiadki wzięły udział w przedszkolnym projekcie "Europejskim szlakiem UNESCO". Dzieci z gr.IV odbyły "podróż"po Grecji.Najpierw poznały charakterystykę współczesnej Grecji (obyczaje, tradycję, kuchnię,budownictwo). Razem ze swoimi paniami nauczyły się greckiego tańca - Zorba - który zaprezentowły w czasie wspólnego spotkania wszystkich grup.Wcielając się w rolę greckich kucharzy przygotowały zdrową i pyszna sałatkę grecką, którą z apetytem zjadły na podwieczorek.Nauczyły się kilku zwrotów w języku greckim. W kolejnych dniach "greckiej wyprawy" przeniosły się do starożytności. Z uwagą wysłuchały greckich mitów, poznały zwyczaje związane z Olimpiadą.Przynosząc pamiątki z rodzinnych wypraw do Grecji dzieci stworzyły w sali kącik tematyczny. Warto też dodać, że nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w wewnątrzgrupowym konkursie na wiersz o Grecji :) Dzieci wspólnie z rodzicami napisały przepiękne wiersze. Ateny, Zeus, Akropol czy też fasolanda na długi czas nie będą Niedżwiadkom obce :)

• icoWIERSZE.pdf, Wewnątrzgrupowy konkurs na wiersz o Grecji