Andrzejki - 30.11.2018r.

Galeria » Andrzejki - 30.11.2018r.

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby miały dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

W najstarszych grupach, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”. Na dzieci czekało wiele emocji i przeżyć. Wszystkie dzieci mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyły różnorodne wróżby, np. znana andrzejkowa wróżba - wyścig butów oraz inne wesołe zabawy - np. kręcenie butelką, wyciąganie  losów z koszyczka. Wróżby przeplatane były muzycznymi zabawami. Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że dzieci będą mile wspominać ten dzień, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.