Dzień Kundelka w przedszkolu - gr. II - 25.10.2019r.

Galeria » Dzień Kundelka w przedszkolu - gr. II - 25.10.2019r.

Październik nazywany jest miesiącem dobroci dla zwierząt.  25.10.2019r. dzieci z grupy II – Motylków obchodziły święto piesków „nie rasowych”, czyli Dzień Kundelka. To mało znane, choć coraz popularniejsze październikowe święto, powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola pluszowego pieska, który towarzyszył mu podczas zabaw. Przedszkolaki wysłuchały bajki edukacyjnej „Smutasek”. Nawiązując do treści bajki wszystkie zgodnie stwierdziły, że pies to żywa istota, a nie zabawka, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi. W ramach działań ekologicznych realizowanych w naszym przedszkolu uczyliśmy się w tym dniu, że zwierzęta są przyjaciółmi człowieka oraz jak ważną rolę pełni w życiu człowieka pies. Maluchy poznały również zasady, jakimi powinien odznaczać się dobry opiekun psa i jak należy opiekować się zwierzęciem. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa to obowiązek i odpowiedzialność. Były też zagadki o psie, zabawy ruchowe. Przedszkolaki poznały również wygląd psa  - układały z elementów. Dzieci bawiły się i tańczyły do znanych piosenek: „Kundel bury” czy „A ja mam psa”. Na koniec przyszedł czas na pracę plastyczną. Każde dziecko wykonało dla siebie psa z papierowych talerzyków. Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci przedszkolaków na długo, ponieważ był bardzo wesoły i ciekawy.