Konkurs logopedyczny - „Łamańce językowe” - 20.03.2019r.

Galeria » Konkurs logopedyczny - „Łamańce językowe” - 20.03.2019r.

W środę 20 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego pod hasłem „Łamańce językowe”, który został zorganizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego (UNESCO). Zadaniem dzieci było napisanie z pomocą najbliższych osób wierszyka zawierającego dużą ilość trudnych do wymówienia słów. Przedszkolaki miały także zilustrować swoje literackie dzieła. Dzieci wraz z rodzicami wykazały się ogromną inwencją twórczą - pomysłowe zestawienia słów, rymy i nagromadzenie wielu trudnych do wymówienia głosek języka polskiego sprawiły, że podczas czytania wierszyki na prawdę "łamały języki"! Wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami. Gratulujemy pomysłów!