Laponia - poznajemy krainę św. Mikołaja (UNESCO)

Galeria » Laponia - poznajemy krainę św. Mikołaja (UNESCO)

W środę 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia realizowane w ramach projektu UNESCO. Celem głównym było poznanie Laponii– regionu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zajęcia miały charakter otwarty prowadzone były w grupach starszych przez p. Beatkę oraz p.Milenę, a wgrupach młodszych przez p.Kasię.Dzieci poznały kulturę, historię Laponii, oraz jej położenie geograficzne. Zajęcia prowadzone były w formie prezentacji, dzięki której dzieci mogły zobaczyć ciekawe zjawiska występujące na Kole Podbiegunowym min. noc i dzień polarny oraz zorzę (eksperymenty kolorowym światłem). No i oczywiście, a chyba dla dzieci najważniejsze -  zobaczyły Ravaniemi, bajeczne fińskie miasteczko, gdzie w chacie z bali mieszka św. Mikołaj. Na zakończenie, już w swoich salach,dzieci wykonały prace plastyczne związane tematycznie z zajęciami.