Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (UNESCO) - 22.02.2019r.

Galeria » Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (UNESCO) - 22.02.2019r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. W naszym przedszkolu obchodzony był pod hasłem „Abecadło z pieca spadło” w formie konkursu recytatorskiego. Chętne dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie wiersze polskich autorów. Młodzi aktorzy przypomnieli publiczności najbardziej znane i lubiane polskie wiersze należące do kanonu literatury dziecięcej. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie  zachwyciły publiczność ogromnym zaangażowaniem, kostiumami, rekwizytami oraz grą aktorską. Ich talent i inwencja  zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami książkowymi oraz oczywiście gromkimi brawami!!!

Wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej należą bez wątpienia do naszego dziedzictwa kulturowego. Poznajemy je wieku dziecięcym, ale pozostają one z nami również w życiu dorosłym jako niezapomniane chwile dzieciństwa, bo któż z nas nie zna, nie wspomina z sentymentem, „Pana Hilarego” czy „Lokomotywy”?