Międzynarodowy Dzień Kropki - 15.09.2019r.

Galeria » Międzynarodowy Dzień Kropki - 15.09.2019r.

15 wrześniadzieci z Przedszkola nr 422 w Warszawie uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia u wszystkich bez wyjątku ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach, w każdej grupie wiekowej, dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, w starszych grupach, dzieci szukały swoich mocnych stron by podnieść poczucie swojej wartości. Maluchy bawiły się kropkami: układały rytmy, przeliczały, układały w pary. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i" ,kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, są ozdobą parasola, a nawet zdobią kapelusz muchomora. W każdej grupie dzieci wykonały piękne fantazyjne obrazki, a bohaterką była kropka.