Piknik afrykański (UNESCO) - 22.05.2019r.

Galeria » Piknik afrykański (UNESCO) - 22.05.2019r.

Coroczną tradycją Przedszkola 422 jest Piknik Rodzinny odbywający się pod koniec roku szkolnego, w którym biorą udział dzieci, ich rodzice oraz wszyscy pracownicy przedszkola. Jednak tegoroczny Piknik miał niecodzienne znaczenie dla całej przedszkolnej społeczności.

Po kilku latach ogromnych starań i przemyślanych działań związanych z procesem dołączania do Sieci Szkół Stowarzyszonych  UNESCO Przedszkole 422 zostało wyróżnione międzynarodowym Certyfikatem i znalazło się  w elitarnej sieci placówek oświatowych promujących kulturę pokoju i wzajemnego międzynarodowego porozumienia. Wręczenie tego cennego Certyfikatu odbyło się właśnie w dniu Pikniku z rąk Pani Małgorzaty Herbich – koordynatora do spraw Edukacji i Programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Swą obecnością uroczystość uświetnił Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk.

Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku były „Podróże po Afryce”, co zostało pięknie wyeksponowane w czasie barwnych, rozśpiewanych i roztańczonych występów dzieci. Tego dnia nie zabrakło też wspólnej zabawy i radosnego świętowania. Gratulacje dla całej społeczności przedszkola!!!