Galeria » Ptasie pióra - spotkanie z kolekcjonerką ptasich piór w „Jeżykach” - 6.11.2019r.

6 listopada grupa „Jeżyki” gościła panią Zuzannę Hulewicz, mamę Lili, która zaprezentowała dzieciom swoją kolekcję ptasich piór. W bogatym zbiorze pani Zuzanny znalazły się pióra bardzo egzotycznych ptaków, np.  flaminga czy papugi.  Nie zabrakło też piór ptaków, które możemy spotkać w naszym najbliższym otoczeniu, np.  sroki czy sójki. Ciekawym okazem w kolekcji było pióro sowy białej - znanej niektórym z historii o Harrym Potterze. Podczas oglądania kolekcji dzieci mogły poznać  wiele ciekawostek na temat ptaków, ich upierzenia oraz zwyczajów.  Pani Hulewicz zachęcała także dzieci do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Dzięki posiadaniu swojego hobby  zdobywamy nową  wiedzę i stajemy się ekspertami w danej dziedzinie.