Spotkanie z autorką ikon w Biedronkach (Klub Kreatywnej Rodzinki)

Galeria » Spotkanie z autorką ikon w Biedronkach (Klub Kreatywnej Rodzinki)

12 grudnia Biedronki gościły autorkę ikon panią Małgorzatę Popowską – babcię Tosi i Maćka. Pani Małgorzata przybliżyła dzieciom swoją pasję malowania, a raczej pisania ikon. Dzieci, nie tylko obejrzały ikony autorstwa pani Popowskiej, ale też dowiedziały się wiele ciekawostek na ich temat, np. dowiedziały się z jakiego kręgu kulturowego wywodzą się ikony, co oznaczają poszczególne kolory na ikonach i oczywiście, co one przedstawiają. Wiele zainteresowania wśród dzieci wzbudził temat tworzenia farb z naturalnych pigmentów. Na zakończenie każde dziecko namalowało anioła według zasad tworzenia ikon pod kierunkiem pani Popowskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy pani  Małgorzacie za tę niezwykłą i ciekawą lekcję!