Galeria » Stare Miasto zapisane ......" - roztrzygnięcie konkursu dzielnicowego - 9.05.2017 r (UNESCO)

9 maja w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pt.

„Stare Miasto w książce i obiektywie. Popularyzacja obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa”
pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany Tomasza Menciny.

Konkurs miał zasięg dzielnicowy, a jego celem było popularyzowanie obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, rozbudzanie wiedzy na temat zabytków i ich ochrony oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności manualnych dzieci.

Na konkurs nadesłano 41 prac plastyczno, techniczno, fotograficznych z 21 bielańskich przedszkoli.

Wszystkie nadesłane prace stanowiły świadectwo wiedzy i umiejętności dzieci. Każda praca prezentowała ogromny wkład własny uczestników, ich wiedzę oraz umiejętności manualne.
Jury miało zatem niełatwe zadanie. Po długich obradach, przyznało I, II, III miejsce oraz 3 wyróżnienia.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych oraz pamiątkowe upominki dla wszystkich uczestników konkursu wręczyli honorowi goście uroczystości: Małgorzata Herbich - koordynator Szkół Stowarzyszonych z UNESCO, Zofia Gajewicz - Naczelnik WOW dla Dzielnicy Bielany, oraz przedstawiciele WOW dla Dzielnicy Bielany Bożena Walo i Aleksandra Ziach.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci z grupy „Biedroneczki”.