Światowy Dzień Autyzmu (ONZ) w Jeżykach - 4.04.2018

Galeria » Światowy Dzień Autyzmu (ONZ) w Jeżykach - 4.04.2018

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Celem wydarzenia jest zwiększenie wiedzy i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi.

Zaburzenie uznane jest przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.

4 kwietnia dzieci z grupy „Jeżyki” uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Paulinę Krok.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały historii „Świat Kai”, dziewczynki dotkniętej autyzmem. Dzieci rozmawiały o trudnościach bohaterki oraz jej umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przedstawiały scenki na temat: Jak bawią się dzieci z autyzmem oraz w jaki sposób się komunikują. Dziękujemy za niezwykle pouczającą lekcję.