Światowy Dzień Autyzmu - 5.04.2017 r

Galeria » Światowy Dzień Autyzmu - 5.04.2017 r

W dniu 05.04.2017 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Autyzmu (UNESCO) oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Najstarsze grupy wzięły  udział w zajęciach dydaktycznych, które miały na celu przybliżenie problematyki funkcjonowania dzieci z autyzmem.Zajecia, w formie warsztatów  przygotowały  p. Paulina Krok, przedszkolny logopeda oraz p. Małgosia Czerwińska nauczycielka z grupy Biedronek. Przed obiadem wszystkie przedszkolaki spotkały się na holu, aby zapoznać się z tematyką autyzmu m. in. poprzez zabawy muzyczno-ruchowe.

Ponieważ kolor niebieski symbolizuje solidarność z osobami z autyzmem wszystkie dzieci były ubrane na niebiesko oraz miały  kolorowe niepasujące do siebie skarpetki - jako symbol niedopasowania genotypowego występującego przy Zespole Downa.