Galeria » Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - wizyta w bibliotece - gr.III i IV - 23.04.2018 (UNESCO)

W związku z obchodami Światowego Dnia Książki dzieci z grupy "Jeżyki" oraz "Niedźwiadki" wybrały się z wizytą do Biblioteki im. Stanisława Staszica przy ul. Bogusławskiego. Tam spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem pani bibliotekarki, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, w jaki sposób powstaje książka i jak należy o nią dbać. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece. Na zakończenie dzieci mogły samodzielnie wykonać ilustracje wymyślonych przez siebie stworków. Wszystkim dzieciom spodobała się wizyta w bibliotece. Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć. Zachęcamy do częstych wizyt w bibliotece :)