Święto Drzewa w Maluszkach

Galeria » Święto Drzewa w Maluszkach

W dniu 10 października z okazji Święta Drzewa, „Motylki” wzięły udział w zorganizowanych zajęciach tematycznych. Podczas rozmowy edukacyjnej Panie rozmawiały z dziećmi o częściach drzewa, ich kształcie, a także o ich znaczeniu w życiu człowieka i zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak drzewa przygotowują się na nadejście zimy, a tym samym dlaczego jesienią liście spadają z drzew. Zajęciom towarzyszyły twórcze zabawy ruchowe do muzyki relaksacyjnej. A podczas zabawy w spacer do lasu, maluszki wsłuchały się w dźwięki lasu i „oczami wyobraźni” opisywały jego mieszkańców. Następnie same przy użyciu: folii, gazet, drewienek - skomponowały leśną muzykę. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna pt. "Jesienne drzewo" - które dzieci wykleiły, kształtując kolorowe kuleczki z bibuły. Natomiast w „Pszczółkach” dodatkowo powstała leśna ścieżka sensoryczna. Dzieci miały okazję do poznawania skarbów lasu rączkami i stópkami. Nie wszystkim od razu przypadło to do gustu, ale po chwili już każdy przedszkolak odważnie kroczył po każdej fakturze. To bardzo ważne ćwiczenie dla dzieci - nasze zmysły często potrzebują dodatkowych stymulacji.

Z okazji Święta Drzewa na przedszkolnym holu została zorganizowana galeria fotografii wykonanych przez dzieci i ich rodziców, którzy wzięli udział w projekcie fotograficznym pt. "Jesienne drzewo". Bardzo dziękujemy Państwu i dzieciom za zaangażowanie i piękne ujęcia jesiennej przyrody. Zachęcamy do korzystania z pogody, życząc tym samym wielu wspólnych, rodzinnych spacerów.