Urodziny Biało-Czerwonej - 09.11.2018r. #RekordDlaNiepodległej

Galeria » Urodziny Biało-Czerwonej - 09.11.2018r. #RekordDlaNiepodległej

9 listopada 2018 r.  pod hasłem „Urodziny Biało – Czerwonej” odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji 100 letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tą wzniosłą ceremonię rozpoczęła pani dyrektor Anna Skwarka wraz z nauczycielami oraz dziećmi z grupy „Niedźwiadki” -przybliżając wydarzenia z 1918 r. dla uczczenia pamięci tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń.  O godz. 11.11 cała społeczność przedszkolna odśpiewała Hymn Państwowy (Rekord dla Niepodległej – akcja MEN) – łącząc się z całym narodem w tak wzniosłej chwili.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której dzieci z każdej z grup w barwnych strojach zaprezentowały tańce z wybranych przez siebie regionów Polski,  nastepnie wspólnie odśpiewując „ Jestem Polką i Polakiem” Jako, że wszyscy zgodnie stwierdzili, że Polska również ma swoje urodziny ukoronowaniem uroczystości było zaśpiewanie „100 lat”

Ta niecodzienna rocznica stała się wspaniałą okazją do rozwijania u naszych przedszkolaków  poczucia tożsamości narodowej oraz pogłębiania wiedzy na temat symboli narodowych i historii naszego kraju.