Warszawa - tydzień Unesco gr.V Biedronki /20 - 24.02 2017 r

Galeria » Warszawa - tydzień Unesco gr.V Biedronki /20 - 24.02 2017 r

Dzieci z gr.V bliżej poznały historię Zamku Królewskiego oraz jedną z najbardziej znanych legend warszawskich - o Złotej Kaczce.

Przekonały się, że Zamek jest miejscem ciekawym i pełnym tajemnic. Poznały historię Kolumny Zygmunta, która  jest jednym z najbardziej znanych zabytków Warszawy, najstarszym i najwyższym świeckim pomnikiem w Warszawie. Przedszkolaki przypomniały sobie legendę o Warszawskiej Syrence.

Wykonały kilka prac plastycznych: Kolumnę Zygmunta, Warszawską Syrenkę, ulepiły z masy solnej Złotą Kaczkę oraz wspólnymi siłami wykonały makietę Starego Miasta, gdzie znalazł się Zamek Królewski i kamieniczki.

Biedronki w strojach charakterystycznych dla okresu Powstania Warszawskiego uczyły się spiewać „Katarynkę”, oraz recytować wiersz opisujący Stare Miasto.

W rytm  przepięknego walczyka przygotowywały się do pokazu.