Warsztatowo w kwietniu i maju

Galeria » Warsztatowo w kwietniu i maju

„Każde dziecko osiągnie więcej,
jeśli tylko dorosły zachęci je do odkrywania
bogactwa własnych możliwości”.

Nasze przedszkole jest placówką otwartą na potrzeby i zainteresowania dziecka. Wspieramy  jego aktywność i kreatywność, pomagamy w rozwijaniu talentów, uzdolnień i zainteresowań. W miesiącu kwietniu i maju odbyły się warsztaty rozwijające zainteresowania badawcze, muzyczne, plastyczne oraz zajęcia edukacyjne poszerzające wrażliwość i opiekuńczość wobec zwierząt. Warsztaty chemiczne „Labolo” już na stałe wpisują się w kalendarz przedszkolny, odbywają się raz w miesiącu dla wszystkich grup przedszkolnych. Profesorek Labolek zapoznaje dzieci z trudnymi pojęciami, zjawiskami w przyrodzie, eksperymentuje wraz z małymi badaczami.  1 kwietnia w grupie Pszczółek i Motylków  odbyły się Gordonki - warsztaty umuzykalniające. Dzieci usłyszały piękna muzykę graną na wiolonczeli, tańczyły z szyfonowymi chustkami, a także bawiły się z chustą animacyjną. Na koniec zajęć mogły odpocząć przy dźwiękach muzycznych dzwoneczków.  W młodszych grupach 8 maja odbyły się  zajęcia z sensoplastyki . Dla dzieci zostały przygotowane takie produkty jak : mąka ziemniaczana, woda, barwniki  oraz  miski, sitka i grabki. Po zapoznaniu się z konsystencjami dzieci zaczęły tworzyć sztuczny śnieg, ciecz nienewtonowską oraz ... kosmiczny deszcz. Radości  i twórczego bałaganu tego dnia nie było końca! W miesiącu kwietniu w grupach najstarszych zostały przeprowadzone dwukrotnie warsztaty ceramiczne - dzieci wykonały piękne kurki, które mogły zdobić wielkanocne stoły. Świąteczne ozdoby wszystkie grupy wykonały wraz z Mazolkami podczas warsztatów plastycznych z Panią Magdaleną Uszyńską. Zwieńczeniem naszych warsztatowych przygód były zajęcia  edukacyjne „Pies bez łapy”.  Łapek wzbudził ogromną sympatię dzieci :)