Wenecja -Włochy (UNESCO) - gr.II Motylki

Galeria » Wenecja -Włochy (UNESCO) - gr.II Motylki

„A w Wenecji ulicami,płyną ludzie gondolami…”

W II tygodniu ferii dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w przedszkolnym projekcie „Europejskim szlakiem UNESCO”. W tym czasie zgłębiały tajemnice Wenecji. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodziców dzieci mogły obejrzeć oryginalne maski weneckie, laleczki, weneckie szkło, autorską wystawę fotografii oraz wiele innych pamiątek. „Podróż” do Wenecji stała się dla „Motylków” niesamowitą przygodą, w czasie której nauczyły się kilku włoskich słówek , wykonały weneckie maski i gondole, piekły pizzę, wzięły udział wielu zabawach, quizach oraz oczywiście w weneckim karnawale.

Na zakończenie projektu zaprezentowały swoim kolegom opowieść słowno-muzyczną do utworu „Karnawał wenecki”, gdzie dziewczynki wcieliły się w role tajemniczych dam
w strojach karnawałowych, a chłopcy w gondolierów.