Wiatraki w regionie Kinderdijk - Elshout - Holandia (UNESCO) - gr.V Biedronki

Galeria » Wiatraki w regionie Kinderdijk - Elshout - Holandia (UNESCO) - gr.V Biedronki

" Kraj rowerów i wiatraków, tulipanów i chodaków. Tutaj posmakujesz sera......do Holandii się wybieram "

W czasie ferii zimowych dzieci z gr.V wzięły udział w naszym przedszkolnym projekcie "Europejskim szlakiem UNESCO". Przez dwa tygodnie starszaki "podróżowały"po Holandii poznając najbardziej interesujące regiony np.Kinderdijk z przepięknymi wiatrakami oraz zdobywając wiedzę na temat innych atrakcji Holandii.Dzieci codziennie otrzymywały solidną porcję nowych informacji, które przekazane w atrakcyjny sposób pochlaniały i co najważniejsze trwale zapamiętały :)Prezentacje multimedialne,filmy,quiz, zabawy matematyczne, logopedyczne oraz naukę tańca " w chodakach" znacząco wzbogaciła wystawa holenderskiej porcelany, którą zorganizowaliśmy dzięki "eksponatom" udostepnionym przez rodziców - dziękujemy :) Dzieci poznały holenderskie przysmaki, a samodzielnie przygotowane wafle smakowały wyśmienicie. Podsumowaniem dwutygodniowej zabawy była prezentacja, którą dzieci przygotowały dla swoich młodszych kolegów i pokazały  w trakcie wspólnego spotkania.