Projekt eTwinning – “Grasz w zielone”

Grupa Sówki od kwietnia do połowy czerwca 2023 r. brała udział w projekcie eTwinning pt. „Grasz w zielone”. W projekcie uczestniczyło łącznie 26 szkół i przedszkoli z całej Polski. Projekt zakładał szereg działań, które miały wspomóc mieszkańców Zielonej Krainy w pokonaniu czarnoksiężnika i odzyskaniu kolorów. Wszystkie zadania były wspólnie realizowane i prezentowane na platformie eTwinning, aby dzieci mogły je podziwiać, porównywać czy też na nie głosować. Sówki miały okazję tworzyć wspólne obrazki, zaszyfrowywać hasła, przeszły zajęcia z bezpiecznego używania Internetu, zamieniły się w tropicieli wiosny, projektowały głównego bohatera Zielonej Krainy, tworzyły kalendarz pogody, kodowały, dokumentowały wzrost fasoli, wspólnie z innymi placówkami recytowały wiersz, budowały mandale, nagrały taniec kwiatów do utworu “Wiosna” Vivaldiego oraz tworzyły kije deszczowe, którymi wywoływały deszcz w Zielonej Krainie aby pokonać złego czarnoksiężnika.😊 Wszystkimi naszymi doświadczeniami dzieliliśmy się na tablicy w holu przedszkola. W końcowej ewaluacji projektu dzieci głosowały na swoje ulubione zadanie. Wyraziły również chęć brania udziału w podobnych projektach w przyszłości. 😊 To była świetna zabawa. Zapraszamy do podziwiania naszych dokonań😊.