O nas

Publiczne Przedszkole nr 422 rozpoczyna swoją działalność dnia 1.09.2014r. Mieści się ono w wolnostojącym budynku przy ul. Brązowniczej 17 (Warszawa – Bielany).
Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku 3 do 6 lat.
Placówka czynna jest w godz. 7.00–17.30

Budynek przedszkola otacza duży ogród pełen drzew, krzewów i przepięknych kwiatów (kwitnących od wiosny do późnej jesieni). Mamy także swój własny „ogródek warzywny”,w którym przedszkolaki uprawiają warzywa i zioła. Znajduje się tu również bezpieczny sprzęt ogrodowy, na którym dzieci uwielbiają spędzać wolny czas. Dla miłośników piaskowych budowli na terenie każdej grupy jest piaskownica.

Sale zabaw są przestronne, słoneczne, kolorowe i  funkcjonalnie wyposażone. Znajdują się w nich, dostosowane do każdej grupy wiekowej, estetyczne meble. W holu i szatni umieszczone są tablice z informacjami dla rodziców oraz galerie, w których eksponowane są prace plastyczne wykonane przez dzieci. Zabawy ruchowe, zajęcia rytmiczno– taneczne        i gimnastyka odbywają sięw salach poszczególnych grup.
Walorami naszego przedszkola są:
•    bardzo dobrze wykształcona kadra pedagogiczna,
•    oddani dzieciom i przedszkolu pracownicy,
•    miła i przyjazna atmosfera,
•    stała współpraca z Poradnią Pedagogiczno – Psychologiczną i logopedą,
•    możliwość nauki języka angielskiego,
•    uczestnictwo w nieodpłatnych zajęciach dodatkowych:gimnastyka korekcyjna, rytmika
•    efektywne przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole,
•    udział dzieci w przedstawieniach teatralnych,
•    organizacja uroczystości rodzinnych i okolicznościowych,
•    współpraca z UNICEFEM , FUNDACJĄ  „USŁYSZEĆ AFRYKĘ” i organizowanie akcji charytatywnych,
•    udział dzieci w licznych konkursach, także organizowanych przez nasze przedszkole.
Pragniemy, aby nasze kompetencje, przyjęty system wartości oraz zaangażowanie wszystkich pracowników przedszkola przyczyniły się do rozwoju osobowości dziecka i pozwoliły radośnie przeżyć niepowtarzalny okres dzieciństwa.
„ ….. Najważniejszy obowiązek wobec dzieci ,to dać im szczęście…..”