Światowy Dzień Wiedzy na temat autyzmu - 02 -03. 04.2019r.

Galeria » Światowy Dzień Wiedzy na temat autyzmu - 02 -03. 04.2019r.

2 kwietnia nasze przedszkole zamieniło się w Niebieską Krainę! Tak właśnie obchodziliśmy Dzień Autyzmu! Na wszystkie dzieci czekało wiele sensorycznych niespodzianek i zadań do wykonania! Jak zwykle przedszkolaki sprostały tym wyzwaniom.

Wstępem do Niebieskiej Krainy było zapoznanie dzieci z pouczającą animacją „Amazing Things Happen”, która krok po kroku tłumaczyła, czym jest spektrum zaburzeń autystycznych. Następnie przedszkolaki wzięły udział w sensorycznych zabawach, angażujących do pracy wszystkie zmysły. Były to: zagadki słuchowe, zagadki węchowe, rozpoznawanie faktur poprzez dotyk, pudełka sensoryczne dla dłoni, dobieranie odpowiednich zakrętek do pojemników użytku codziennego, gra ruchowa „Powtórz za mną”. Na koniec dzieci przypięły własnoręcznie wykonane niebieskie kwiaty na drzewie przyjaźni, które stało się symbolem naszej uroczystości.

Kolejny dzień był kontynuacją obchodów Dnia Autyzmu. Na dzieci czekała gigantyczna ścieżka sensoryczna, rozwijająca wyobraźnię dotykową                                          i koordynację ruchową.

W Niebieskiej Krainie najważniejsze były zmysły i dobry humor!